O ZESPOLE

en Small 300x150 O ZESPOLE

 

Soul City to chór solistów.
Zespół do zadań specjalnych!

 

Zespół Soul City powstał w 2011 roku z inicjatywy Michała Bobera, który pomysł na śpiewanie utworów rozrywkowych w nowoczesnych aranżacjach, o mocnym podszyciu muzyki gospel, miał już dawno, natomiast z wielu powodów trudno było ten pomysł zrealizować. Impulsem okazały się nadchodzące castingi do II edycji programu X Factor.

 

65457d5c 91c5 11e1 b58f 0025b511226e O ZESPOLE

 

W skład zespołu wchodzą soliści Opole Gospel Choir (pod dyrekcją Jacka Mełnickiego), uznawanego za jeden z najlepszych chórów muzyki gospel w Polsce: Beata Kurda, Basia Kurdej-Szatan, Anna Malek, Monika Wiśniowska, Magdalena Bober, Alicja Kalinowska, Łukasz Szuba, Michał Bober oraz Rafał Szatan. Wszyscy pragnęli w nieco szerszym zakresie realizować swoją pasję do muzyki – stąd koncert nowoczesnych utworów w klimacie soul, pop, r’n’b, big beat, w wokalnej aranżacji z wyraźną „gospelową naleciałością”.


Członkowie Soul City posiadają wieloletnie doświadczenie sceniczne, są laureatami krajowych i międzynarodowych festiwali, uczestnikami programów „Szansa na Sukces”, „Droga do gwiazd”, „Idol”, „The Voice of Poland”. Wielokrotnie występowali solo, z własnymi zespołami lub towarzysząc gwiazdom na festiwalach w Sopocie, Bydgoszczy, Opolu, Osieku, Zielonej Górze, Warszawie. Każdy z nich inspiruje się różnymi gatunkami muzyki, jednak spajającym ogniwem okazała się właśnie muzyka gospel.

 

To, co czyni zespół wyjątkowym to fakt, że jego członkowie mieszkają obecnie w trzech różnych miastach: Warszawie, Wrocławiu i Opolu. Mimo wszystko znajdują czas na regularne próby, które za każdym razem odbywają się w innym zakątku Polski. Soul City to także różne osobowości i zawody; śpiewają studenci, aktorzy, dziennikarka, nauczycielka, pedagog i zawodowi wokaliści. W składzie jest jedno małżeństwo oraz jedno rodzeństwo. Muzyczny duet i wokalne trio.

 

2fa9da64 8c41 11e1 8af3 0025b511229e O ZESPOLE

 

Jak sami podkreślają – zależy im na przekazie muzyki popularnej w nieco inny sposób. Chórowe aranżacje sprawiają, że znane hity nabierają zupełnie nowej przestrzeni. W ich repertuarze znalazły się takie przeboje jak: „Moves Like Jagger”, „Applause”, „Sing Hallelujah”, „It’s Raining Man”, „Get Lucky”, „Celebration”, „Single Ladies”, „Beat It” i wiele innych. Można powiedzieć, że wzięli się za barki z jakościowym popem, amerykańską muzyką lat 70. i 80. oraz najnowszymi przebojami, aktualnie rozbrzmiewającymi w polskich i zagranicznych rozgłośniach radiowych.

Zespół dał się poznać szerokiej publiczności biorąc udział w II edycji programu X Factor. W programie pokonali sporą konkurencję i wytrwali większość odcinków LIVE, ostatecznie odpadając z tytułem ćwierćfinalistów programu! To właśnie program pomógł im się bardzo mocno zżyć ze sobą, oraz określił ostateczny kierunek rozwoju zespołu.

Dziś koncerty Soul City wyróżniają się choreografią, która towarzyszy im w większości utworów. Ciekawe stylizacje oraz energia sprawiają, że zespół często zapraszany jest na różnego rodzaju koncerty oraz eventy, dzięki czemu koncertuje na terenie całego kraju. Na swoim koncie mają płytę świąteczną. Występowali z orkiestrą symfoniczną, z orkiestrą rozrywkową, brali udział w białoruskim talent-show, gdzie reprezentując Polskę zajęli 3 miejsce.

Soul City wciąż pracuje nad swoim repertuarem, wciąż poszerzając go o nowe utwory i charakterystyczne kreacje sceniczne.

 

61903780 972c 11e1 bae1 0025b511229e O ZESPOLE

Poznaj wszystkich członków zespołu: SKŁAD
Koncertowo wspierają nas: Kamila Dauksz, Aleksandra Gadzińska,
Daniela Górska, Anna Niełacna, Piotr Jurkowski.


Napisz do nas! soulcity@soulcitymusic.pl