Co słychać u członków Soul City? (cz. 2/3)

Posted by on 17 czerwca 2014

Co słychać cz 2 Small 300x168 Co słychać u członków Soul City? (cz. 2/3)Drodzy Soulcitowcy! Oto druga odsłona z informacjami na nasz temat! Chcemy, abyście mogli nas poznać bliżej, dowiedzieć się o tym czym zajmujemy się poza Soul City, co jest naszą pasją, czym się interesujemy, jakie mamy osiągnięcia – nie tylko muzyczne! W pierwszej części pisaliśmy o Basi, Monice i Łukaszu – zobacz tutaj. Dzisiaj poznajcie bliżej Alicję Kalinowską – liderkę zespołu Poprzytula, Michała Bobera – podróżnika-rusofila i Beatę Kurdę – Panią organizatorkę warsztatów dla dzieci i młodzieży! 

 

Beata Kurda

Profil na Soul City | Mówi się, że jak się ma miękką d**ę, to trzeba mieć twarde serce. Becia ma chyba na odwrót, bo serce ma wyjątkowo dobre i „mniętkie”. Rozmiękcza ją wiele rzeczy, a najbardziej dziecięce stópki. Od kilku miesięcy Beatka lata kilka centymetrów nad ziemią, bo została prze-szczęśliwą mamą Wiktorii!

Beata z wykształcenia jest aktorką, pedagogiem, logopedą. Ukończyła szkołę aktorską Jana i Haliny Machulskich. Na trzecim roku studiów zagrała w musicalu „Bajlandia” złą siostrę Kopciuszka u boku Kayah i Krzysztofa Kolbergera. Śpiewała w wielu prestiżowych koncertach między innymi w Berlinie i Bellaria Igea Marina we Włoszech. Na co dzień pracuje w… przedszkolu! Jest nauczycielką, uczy śpiewu w Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkach, oraz pracuje z młodzieżą niepełnosprawną, gdzie prowadzi zajęcia teatralne. A od 2009 roku organizuje Warsztaty Artystyczne, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Zapisy na kolejną edycję chyba już właśnie się skończyły! www.wakacje-artystyczne.pl

Na próbach Soul City jest żandarmem. Pilnuje ruchu scenicznego, wyłapuje wpadki tekstowe, dykcyjne, ma wszystko zapisane kto gdzie co śpiewa i gdzie nie wszedł. A jak byście ją zapytali o największe osiągnięcie, sukces w sensie muzycznym, aktorskim, to i tak Wam odpowie słowem-kluczem: „Największym moim sukcesem i szczęściem jest Wiktoria” (po chwili po cichu doda: „moja córeczka…”) :-)

www.wakacje-artystyczne.pl

Beata Small Co słychać u członków Soul City? (cz. 2/3)

 

Michał Bober

Profil na Soul City | Michał to człowiek o wielu pasjach i zainteresowaniach. Gdyby mógł, zamieszkałby w bibliotece, bo wówczas mógłby nieskrępowanie oddać się wąchaniu i czytaniu książek. Ale jak wiadomo, to się nie uda, dlatego postanowił co miesiąc sukcesywnie wykupywać empik i stworzyć sobie bibliotekę w domu. Spośród wielu pasji, do największych zalicza kulturę Wschodu, muzykę, oraz podróże. Często bywa na Wschodzie, od 2007 roku prowadzi stronę poświęconą rosyjskiej muzyce www.muzykarosyjska.pl. Zainicjował kiedyś koncert współczesnych utworów rosyjskich i generalnie gdzie tylko może, to śpiewa po rosyjsku.

Na co dzień pracuje w irlandzkiej firmie i rozwija sprzedaż od Niemiec przez Bułgarię, Węgry, Rumunię, Ukrainę, Białoruś aż do Rosji. Oprócz tego prowadzi od kilku lat agencję artystyczną, co w połączeniu ze znajomością języków obcych i kontaktami za granicą doprowadziło do występu m.in. Ryszarda Rynkowskiego na Ukrainie, Danuty Błażejczyk na Węgrzech, Vladyslavy Vdovychenko w Polsce i Soul City na Białorusi :-)

Muzycznie? Wywalczył 1 wyróżnienie w Debiutach na KFPP w Opolu, reprezentował wraz z Moniką Polskę na międzynarodowym festiwalu New Wave, natomiast swoją przyszłość widzi raczej obok sceny, jako manager, a nie jako wokalista.

Szczęśliwy mąż i tato dwuletniej Nadii. Jego głowę zaprząta masa pomysłów, które prędzej czy później będzie chciał zrealizować.

Michał na Twitterze, michalbober.pl

Michał Small Co słychać u członków Soul City? (cz. 2/3)

 

Alicja Kalinowska

Profil na Soul City | Alicja to przede wszystkim perfekcjonistka i profesjonalistka, która lubi jak w Soul City wie co kto i gdzie ma zrobić. Czasami zastanawia się, czy coś nie brzmi za prosto, za tandetnie tudzież zbyt banalnie, bo lubi rzeczy nietuzinkowe, skomplikowane, dziwne. Wrażliwiec. Pisze świetne teksty i jest liderką (wraz z Kubą Mitorajem) zespołu Poprzytula. Poprzytula? Tak! Mogliście ich podziwiać w IV edycji X Factor, gdzie doszli do etapu Domów Jurorskich, a jak pamiętacie, drużyna Kuby Wojewódzkiego była bardzo mocna. Zasłynęli jako „mistrzowie muzycznej awangardy” i „najdziwniejszy zespół IV edycji X Factor”. Sami o sobie mówią, że są „formacją patchworkową”. W maju 2013 roku nakładem Anteny Krzyku ukazał się debiutancki album zespołu „Pobudzik”. Jak mówią muzycy „znajdziemy na nim przyjemną i wysublimowaną elektronikę, łącząca odległe rejony muzyki, zestawione w sposób nietypowy, często nieprzewidywalny”. Zespół Poprzytula ma na swoim koncie m. in. statuetkę Trytona dla największej osobowości artystycznej Festiwalu FAMA.

Alicja ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na kierunku „Jazz i muzyka estradowa – wokalistyka”, oraz Studium Musicalowe przy wrocławskim Capitolu. Otrzymała także pierwsze poważne role w musicalach „The Rat Pack”, gdzie wcieliła się w rolę… Violetty Villas! Najnowszą produkcją Capitolu, w której występuje, jest UMWUKA. A recenzje obu spektakli nie pozostawiły wątpliwości, że zarówno same musicale jak i role Alicji wrzucają ten spektakl do kategorii „musisz to zobaczyć”!

Poprzytula

Alicja Small Co słychać u członków Soul City? (cz. 2/3)

Komentarze

Komentarze wyłączone.